BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2016-11-29 00:29

Šimtai skirtingų pirštų antspaudų ant knygų

Į komentarus

Gyvenčiau bibliotekoj. Kasdien nubusčiau apsupta gardaus senų knygų kvapo. Ne to, kaip jos kvepia, ką tik iškeliavusios iš leidyklos. Senų, aplamdytų, papuoštų nutrintais viršeliais ir geltonais puslapiais, užlankstytais kampais. Gyvenčiau tarp knygų, nučiupinėtų šimtų skirtingų pirštų, skaitytų šimtų žmonių su šimtais skirtingų minčių ir vaizduočių. Jausčiau jų visų aurą.

Nubudus ryte gal net nesivirčiau gyvybiškai svarbaus kavos puodelio tam, kad neužgožčiau geltonų puslapių kvapo su sunkiai įžiūrimomis, nusitrynusiomis raidėmis. Atsisėsčiau giliausiame bibliotekos kampe, tarp Dostojevksio, Hemingvėjaus, Bukovskio, Kafkos, Kamiu, visų, kuriuos stipriausiai jaučiu širdimi ir skaityčiau.

Skaityčiau tą patį, ką skaičiau jau šimtus kartų. Akimis greitai slysčiau per nublukusias eilutes, net neskaitydama kiekvieno žodžio, nes jie jau mintinai skamba mano galvoje. Ir vis tiek rasčiau kažką naujo.

Vakarais įsižiebčiau blausią šviesą ir vaikštinėčiau aplink, gerdama atmosferą. Mintyse rūkydama su Bukovskiu, gerdama su Hemingvėjum. Turėčiau biblioteką tik sau.

Kažkada svajojau gyventi Niujorko dangoraižio viršutinio aukšto apartamentuose. Dabar svajoju gyventi bibliotekoje.

Norėčiau gyventi bibliotekoje.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „old books tumblr“

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (1)

  • Šiandieniniame pasaulyje trūksta žmonių, kurie savo aistra sugeba uždegti kitus. Labai gražus tekstas ir tavo meilė knygoms labai žavi. Ir tai yra toks žavėjimas, kuris priverčia žmogų nesidominti mašinomis susidomėti mašinomis, žmogų nemėgstantį matematikos susidomėti matematika, žmogų nesidominti knygomis pamatyti jose tą grožį, kuris slypi jose. Ir tai yra nuostabu. Tokie žmonės kaip tu praturtina kitų gyvenimus, parodo “paslėptus” gražius dalykus, tada gyvenimas tampa gražesnis. Iš esmės nėra svarbu kokia žmogaus aistra yra (tai mada, inžinerija ar kosmonautika), svarbiausia ir yra tai, kad toks tikrą potraukį jaučiantis žmogus gali sudominti dešimtis ar net dar daugiau žmonių, pasidalinti ta aistra ir padaryti visų gyvenimus gražesnius, spalvingesnius ir pilnesnius. Tu nuostabi rašytoja, labai dėl tavęs džiaugiuosi.

Rašyk komentarą