BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žyma: 'Be temos'

2018-10-14

Laisvė kvėpuoti

Esu rašiusi keletą tekstų apie tai, kas yra laisvė. Esu skaičiusi temą apie tai per etikos pamokas. Laisvė priimti sprendimus. Laisvė prisiimti atsakomybę. Laisvė gyventi kaip nori.
Šiandien atsiguliau į lovą. Ir man į galvą atėjo mintis. Net ne mintis, veikiau balselis - kad štai, čia yra laisvė. Laisvė nuo manęs pačios, laisvė nuo mano minčių.
Aš [...]

2018-09-20

Who knows what could happen

https://www.youtube.com/watch?v=vfMCxhcWAn4
Ketvirta valanda ryto. Dangus dar visiškai tamsus. Tyliai stebiu, kaip vėjyje ramiai siūbuoja kažkokios keistos palmės lapai. Ausinėse skamba mėgstamiausia paauglystės laikų daina. Kojos pailsusios nuo kilometrinių vaikštynių kažkur Alanijos pakampėmis. Maniau, kad galva bus užkišta minčių, bet toli gražu. Galvoje tylu. Tiesiog ramybė.
Galvoju, kaip lygiai prieš metus tupėjau stikliniame akvariume, pati save ten įkalinus [...]

2018-08-29

Blogi sprendimai

Mano gyvenime viskas maišėsi. Gyvendavau naktimis ir miegodavau dieną. Gydytojų rekomenduojamą dviejų litrų vandens normą keisdavau į gėrimus su laipsniais. Vasarą tūnodavau namie, o rudenį svajodavau lietuj. Neskyriau gero nuo blogo. Meilės nuo sekso. Romantikos nuo mazochizmo. Vietoj švelnių glamonių ant kaklo jaudino grubus gyvuliškas seksas, kojomis nuo lovos spardant ištuštintus butelius. Rinkausi dramą vietoj [...]

2018-08-18

Žalia arbata mėnulyje

Negali lyginti savo pasiekimų su kitais. Negali lyginti savo kelionių su kitomis, nes tu šnopuodamas kopi į Everestą, o kitas sunkiai braunasi per džiungles. Ir abi šios kelionės yra sunkios bei prasmingos, tačiau jos nesulyginamos. Jos - visiškai skirtingos.
Visada bus tokių, kurie kažką daro geriau nei tu, bet tu visada būsi profesionalas savo kelyje. [...]

2018-08-08

Tai buvo naktys

Tai buvo tie laikai, kai surūkydavau truputį per daug cigarečių ir išgerdavau šiek tiek per daug alkoholio. Tai buvo tos naktys, kai rūkydavau atsidariusi savo kambario langus ir pūsdavau nuodingus dūmus į žvaigždes. Dievinu naktis, kvepiančias žvaigždėmis. Ar žinojot, kad galima užuosti žvaigždes? Žodis.
Tai buvo tos naktys, kai tylomis klausydavau prasmingo repo, išjausdama kiekvieną dainos [...]

2018-07-28

Me, myself

Turiu nedidelę tradiciją. Kiekvieną vasarą bent vieną naktį nesudėti bluosto nuo saulėlydžio iki aušros. Romantiškai rymoti prie lango skaičiuojant žvaigždes, praplaukiančius iškraipytų formų debesis ir kažką parašyt. Šią vasarą ši tradicija pati mane susirado. Tik pro autobuso langą kažkodėl nematyt labai daug žvaigždžių. Už tai puikiai matosi visa gaubianti aksominė juoda. Jau pasimečiau, kurioj sostinėj [...]

2018-07-17

Įjungus tamsą įsijungia šviesa

https://www.youtube.com/watch?v=YWt4wmZ_EMI
Ironiška, kad dažnai tik praradę galime atrasti. Ir dažniausiai mūsų praradimai iš tiesų būna visai ne praradimai, o atvirkščiai - atradimai.
Nes kartais tik suklydę galime išmokti pasirinkti teisingai, tik nutraukę santykius suprantame, kokius juos norime pasistatyti ir tik pasiklydę galime rasti tai, ko iš tikrųjų ieškome.
Tai atrodė viskas, ko kada nors ieškojau ir būčiau norėjusi. [...]

2018-07-12

Aš. Dar vienas

https://www.youtube.com/watch?v=eVTXPUF4Oz4
“You wouldn’t even recognize me anymore”.
Well, you wouldn’t. Aš kartais pasiilgstu savęs. Nežinau, ar savęs, ar tikslingiau sakyti - tos savo versijos. Ji buvo tokia įdomi ir paslaptinga. Tokia keista, velkanti paskui save ilgą, tamsų, paslapčių ir niekingų naktų šleifą.
Pasiilgstu jos. Tos, kuri bet kuriomis savaitės dienomis atsiduria bet kokiame bet kurio miesto [...]

2018-06-28

Ačiū už gyvenimą

Sako, kad niekas nevyksta veltui. Kiekvienas žmogus, pasibeldęs į mūsų gyvenimą, kažką suteikia. Atneša skaudžią pamoką arba nusipelnytą laimę.
Mane surinko iš mažų pažirusių gabalėlių. Tokių mažų, kad sunku net įžiūrėt. Ir, dievaži, nemeluosiu - kruopščiai ir ilgai, atsakingai rinko, klijavo, dėjo mane iš naujo, kai aš to net nenorėjau. Suklijavo, įpūtė gyvenimo, perpiešė mano gyvenimo [...]

2018-06-25

Šiandien vis dar yra vakar.

„Rytoj bus geriau”. O kurį rytojų? Nes atrodo, kad šiandien vis dar yra vakar ir vakar tęsiasi amžinai, o rytojus niekada neišauš.
Šiandien po ilgo laiko pagaliau vėl paklausiau tamsaus repo. Naujiena, išnirusi tarp mantrų, meditacijų ir jogos pratimų. Pagalvojau, keista. Keista, kad šiandien vėl sugalvojau paklausyti repo.
Nors, tiesą sakant, visai nekeista. Nekeista, nes taip jau [...]